Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

ReGulamet ServeR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Laur.
ReGulamet ServeR Icon_user_offline
Fondators
Laur.


Rank: Fondators
ReGulamet ServeR Empty
MesajSubiect: ReGulamet ServeR ReGulamet ServeR Icon_minitimeLun Mar 11, 2013 9:00 am

1. Folosirea cheat-urilor,hack-urilor pe server se sanctioneaza cu ban permanent.
2. Limbajul vulgar pe server se sanctioneaza cu Llama,Gag urmat de Kick si intr-un final cu ban(in functie de gravitate gagul poate depesii 10 minute si poate dura toata harta respectiva,iar banul intre 100 si 7200 de minute...)
3. Reclamele la alte servere,siteuri,forumuri pe server se sanctioneaza cu ban.
4. Daca dati RETRY dupa Llama veti primi ban 100 de minute.
5. Nick-urile dvs. trebuie sa contina mai putin de 16 caractere si mai mult decat 3.Riscati: rename,kick,ban 100 min
6. Injuraturile la adresa adminilor se pedepsesc cu ban intre 100 si 1000 de minute.
7. Sunt interzise scripturile de silent defuse sau silent walk,script de aim,script no flash,etc.Pentru asta se da ban permanent.
8. Pe hartile awp_ este voie cu arme(m4a1,ak47,Mp5 Navy) si grenazi(he).
9. Nu bateti la cap adminii cu cereri absurde.(veti primi gag... kick .. ban 100 minute)
10. Nu aveti voie sa va urcati pe harta veti primi Slap/Slay/Kick.
11. Pe harta de_Cbble Tero au voie in turn.
12.Nu aveti voie sa stati ca spectatori mai mult de 60 de secunde!
13.Jucatorii care joaca cu awp nu au voie sa campeze(excluzand hartile awp).Se sanctioneaza cu disarm,kick,ban 100min.
14. Jocul este FREe in limita bunului simt atata timp cat se joaca la bomba.

Important!

Considerati ca adminii/adminul a exagerat cu glumele?Faceti un topic la Cine face abuz de admin si reclamati-l.
Daca in chat apar discutii intre adminii care va perturba jocul,topicul Cine face abuz de admin va sta la dispozitie.

Pentru ADMINI:

1. Nu abuzati de admin.
2. Comenzile amx_timeout amx_bancfg se folosesc doar daca este nevoie.Ex:Daca ati folosit comanda normala de ban pe un codat,si acesta a reintrat pe server puteti folosii una din comenzile de mai sus,altfel veti fi sanctionat.
3. Inainte de a vota verificati ultimele harti prin /harti
4. Nu schimbati harta decat dupa ce a iesit la vot. Si harta se schimba la 100 de kills minim.
5. Trebuie sa fiti activi pe forum.
6. Maririle in grad nu se cer, ele se dau pe merit (-1 grad)
7. COMANDA DE ADMIN_BAN SE FOLOSESTE NUMAI IN URMATOARELE SITUATII:
-daca jucatorul respectiv face reclama la alt server/site/forum(faceti ss la ce a scris)
-daca jucatorul foloseste cheat/hack/anti-rel postati fiecare ban dat la sectiunea "De ce am dat ban?" impreuna cu ip-ul si nickul jucatorului,astfel vom avea o evidenta a banurilor date si incercati sa va acoperiti cu dovezi (SS,demo etc.)-->Postarea nu este obligatorie..insa daca un jucator vine cu o cerere de unban,si adminul nu poate prezenta o dovada,acesta v-a fi sanctionat!
8. Admini NU AU VOIE sa isi exercite puterea unul asupra celuilalt.
9. Pentru jucatorii care sunt afk dati kick si nu slay,slap!(DOAR DACA SERVERUL ESTE FULL!)
10. Nu aveti voie sa stati Spectator,numai daca faceti poze sau daca va uitati pe jucatori!
11. Nu aveti voie sa dati restrict la arme,smoke,he, etc.
12. Adminii nu au voie sa joace cu alt nume pe server.Nu exista scuze de genul:mi-am schimbat numele pentru a vedea cum se comporta cutarescu cand e singurul admin pe server,sau mi-am schimbat numele sa joc linistit pentru a nu primii sesizari din partea jucatorilor,sau mi-am schimbat numele pentru a nu-mi strica rank-ul.Aceste scuze nu vor fi luate in cosiderare.
Atentie!
Nu se accepta reclamatii fara dovezi concrete!!(print in consola + ip-ul jucatorului reclamat! Ip-ul se poate afla prin simpla comanda amx_showip).Lipsa acestor dovezi duce la anularea reclamatiei!
13. Nu aveti voie sa interziceti unui jucator cu ce arme sa joace atata timp cat arma respectiva se afla in meniul de arme!(se sanctioneaza cu o bila neagra)!
14. Sunteti obligat sa luati masuri in cazul in care ceilalti jucatori reclama un alt jucator codat (wall,aim etc.)
15. Nu folositi comenzi inutile doar pentru amuzamentul vostru (Ex: admin x foloseste comanda amx_restart,amx_slay etc. pentru a fi in avantajul lui)
sanctiuni:-degradare temporara -1,2,3 grade in functie de gravitatea faptei.
16. Adminii inactivi pe server sau forum, vor fi sanctionati pana se ajunge la retragerea adminului.
17. Adminii au obligatia de a pastra dovezile(salvate in pc-ul personal) 48 de ore de la banarea unui jucator.Dupa trecerea acestui timp le pot sterge
18. Adminii ce se jignesc intre ei vor primi in functie de cum hotaraste ownerul Suspendare o saptamana/ 2 saptamani sau Permanent.
Adminul care a inceput disputa, el va fi cel ce suporta consecintele.
Celalalt, bine ar face doar sa taca, sa nu scoata nici un cuvant vulgar, altfel amandoi risca Remove.
19. Atunci cand faceti poze unui jucator,surprindeti intrun print in cosola momentul cand sau facut pozele pentru a evita situatiile neplacute.Neprezentarea acestor poze(daca este nevoie)se consindera lipsa de dovada si se sanctioneaza ca atare!

Daca unul din colegi va supara, bine a ti face sa dati drumul in consola " Record ( nume inregistrare ) "
In acest fel se va vedea cine a inceput si cine a stiut sa se abtina, de altfel Printurile sunt la fel de bune, dar facute la momentul potrivit.
20 Daca un Player Injura un Admin al staffului, iar jignirile sunt intradevar urate, cum ar fi...legate de parinti, viata reala, amenintari de orice fel...VA PRIMI BAN PERMANENT.Adminul trebuie sa prezinte dovezi.
21. Pastrati un limbaj adecvat pe server,atat intre voi,cat si cu jucatorii.
22. Nu provocatii jucatorii pentru ca apoi sa folositi comenzi pe ei.Poate duce la suspendarea permanenta a adminului.
23.Nu faceti glume nesarate intre voi,sau cu jucatorii.Orice reclamatie facuta de jucator/admin legata de glumele/insultele aduse la adresa lui,duce la suspendarea temporara/permanenta a adminului.Aviz amatorilor.Daca vedeti ca jucatorul/adminul nu gusta glumele,incetati pentru a evita eventualele suspendari.Oricand glumele se pot transforma in cearta.Evitati pe cat de mult posibil asta!
24. Pe server trebuie pastrata in permanenta o atmosfera placuta si decenta!
25. Nu abuzati de normal chat pentru discutii neinsemnate gen:ce ai faut aseara,ai dormit bine,cum a fost la discoteca s.a.Jucatorii nu sunt obligati sa asiste la discutiile voastre!Puteti folosii chatul de admini,insa in limitele bunului simt!Evitati pe cat de mult posibil acest gen de disc
26. Sa aveti bunul simt si sa respectati pe ce-i mai mari in grad decat al tau. Si parerea lor conteaza!
Sus In jos
https://egaming.all-up.com

ReGulamet ServeR

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Snow pe server
t Regulament Server
t REGULAMENT SERVER
t Cum Fac Un Server De Metin
t [Mode] Raortare Bug Server
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Cos De Gunoi Al Forumului :: Cos De Gunoi :: Regulament Server-